Måla & Skåla – kreativ bubbelkväll på Kronocamping
En inspirerande kväll med färg, bubbel och gemenskap
Snabblänkar
Välkommen till Måla & Skåla, en kreativ och avslappnad kväll där konst, skratt och goda smaker möts. Under ledning av konstnären Anna Thorn skapar du din egen målning på canvas i en social miljö som passar både nybörjare och mer erfarna kreatörer.
Detta är den perfekta upplevelsen för dig som vill göra något annorlunda tillsammans med vänner, partner eller kollegor – eller bara unna dig själv en kreativ kväll.
Om eventet
Under ledning av konstnären Anna Thorn guidar vi dig steg för steg genom målningen i en varm och prestigelös miljö. Inga förkunskaper krävs – här handlar det om kreativitet, gemenskap och att ha roligt.
Oavsett om du är nybörjare eller van vid pensel och färg får du med dig ett personligt konstverk hem – och minnen för livet.
Detta ingår
- Allt material för målningen (canvas, färg och penslar)
- Tre glas mousserande vin
- Snacks & nötter
- Professionell guidning under hela kvällen
Psst... Vi rekommenderar att boka bord i restaurangen efter för lite extra gott käk.
Praktisk information
Datum: Lördag 25/4
Tid: Kl. 16.00–19.00
Plats: Restaurang Sjökanten
Antal platser: Max 30 personer
För vem: För alla över 18 år
Pris: 549 kr per person
Platserna är begränsade och bokas enligt först till kvarn-principen.
Boka din plats
Säkra din plats till en kreativ kväll fylld av inspiration, goda smaker och gemenskap.
Måla, skåla och skapa minnen tillsammans på Kronocamping.
Fortsätt kvällen på Sjökanten
Efter en kväll fylld av färg, skratt och kreativitet brukar hungern smyga sig på. Vi tar gärna hand om er hela vägen – boka ett bord i restaurangen och låt kvällen fortsätta med något riktigt gott.
